Turniej baseballowy
By: lapa@softball.pl  |  19 April 2013

Serdecznie zapraszamy na turniej baseballowy, który odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2013r. na boisku baseballowym w Warszawie ul. Krasiczyńska 4/6.

Nasz klub reprezentować będą Feniksy, którzy zagrają z innymi See more

Serdecznie zapraszamy na turniej baseballowy, który odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2013r. na boisku baseballowym w Warszawie ul. Krasiczyńska 4/6.

Nasz klub reprezentować będą Feniksy, którzy zagrają z innymi warszawskimi drużynami: Centaurami i Pasikonikami.

Rozpoczęcie turnieju o godzinie 11-tej

Przeznacz 1% swojego podatku na Diamonds
By: lapa@softball.pl  |  8 February 2013

Jak to zrobić?

,

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT: - PIT 28 – rubryki „M” i „N”, poz. 126-130 - PIT 36 – rubryki „O” i „P”, poz. 305-309 - PIT 36L – rubryki „N” i „O”, poz. 105-109 - PIT 37 – rubryki See more

Jak to zrobić?

,

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT: - PIT 28 – rubryki „M” i „N”, poz. 126-130 - PIT 36 – rubryki „O” i „P”, poz. 305-309 - PIT 36L – rubryki „N” i „O”, poz. 105-109 - PIT 37 – rubryki „H” i „I”, poz. 124-128 - PIT 38 – rubryki „G” i „H”, poz. 58-62

,

1. W każdym przypadku w pierwszej z wymienionych rubryk należy podać nr KRS organizacji pożytku publicznego, w naszej sytuacji jest to numer:

,

KRS Fundacji Partnerstwo:

,

0000197334

,

2. W drugiej rubryce należy wpisać kwotę, którą chcemy przekazać (może to być maksymalnie 1% obliczonego podatku).

,

3. W trzeciej rubryce w pozycji „Cel szczególny 1%” należy wpisać pełną nazwę i adres klubu, któremu chcemy przekazać 1% swojego podatku, czyli:

,

4 TEAM SOFTBALL & BASEBALL, UL. ZWYCIĘZCÓW 28 M. 40, WARSZAWA 00-938

,

4. W pozycji kolejnej możecie zadecydować czy chcecie, aby wasze dane osobowe zostały przekazane do klubu sportowego, któremu przekazujecie darowiznę tj. imię, nazwisko, adres oraz kwota 1%. Dane te zostaną przekazane, jeżeli zaznaczycie iksem kwadrat w przedostatniej pozycji.

,

Przykład jest dostępny na zdjęciu.

Zapraszamy na rozstrzygającą kolejkę Polskiej Ligi Softballu Kobiet!
By: lapa@softball.pl  |  12 September 2012

W niedzielę 23 września rozegramy dwa mecze, których wyniki zadecydują o tym, kto obejmie prowadzenie w tabeli Polskiej Ligi Softballu Kobiet (PLSK) w sezonie 2012.

,

Zmierzymy się ze znacznie bardziej doświadczoną See more

W niedzielę 23 września rozegramy dwa mecze, których wyniki zadecydują o tym, kto obejmie prowadzenie w tabeli Polskiej Ligi Softballu Kobiet (PLSK) w sezonie 2012.

,

Zmierzymy się ze znacznie bardziej doświadczoną drużyną z Brzegu, która zdobyła wszystkie tytuły mistrza od początku istnienia ligi (2007 r.).

,

Startujemy w rozgrywkach ligowych trzeci sezon i po zakończonej sukcesami pierwszej połowie tegorocznego sezonu (8 wygranych i 2 przegrane mecze) możemy powiedzieć jedno: walczymy o złoto! Obecnie zajmujemy drugie miejsce w tabeli PLSK, a stosunek potyczek z brzeżankami to 1:1. Najbliższe mecze z „Szóstką” mogą rozstrzygnąć już na tydzień przed zakończeniem rozgrywek o tym, kto zdobędzie ligowe złoto.

,

Serdecznie zapraszamy do wspierania naszej drużyny i kibicowania Warsaw Diamonds na boisku w Piasecznie - ul. 1 Maja 16.

,

Pierwszy mecz rozpocznie się o godz. 11:00 drugi około godz. 14:00

,

Dziękujemy drukarni 7minut.pl za pomoc przy drukowaniu plakatów.

Diamenty w blasku fleszy
By: lapa@softball.pl  |  19 August 2012
W czasie trwania wakacji nie szczędzimy również sił na szerzenie informacji o softballu i naszej drużynie. Pierwszą z imprez, w których zawodniczki Warsaw Diamonds wzięły udział, był Amerykański Weekend, zorganizowany przez Galerię Słoneczną See more W czasie trwania wakacji nie szczędzimy również sił na szerzenie informacji o softballu i naszej drużynie. Pierwszą z imprez, w których zawodniczki Warsaw Diamonds wzięły udział, był Amerykański Weekend, zorganizowany przez Galerię Słoneczną w Radomiu 7-8 lipca., Drugie ciekawe wydarzenie miało miejsce 15 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wykorzystałyśmy okazję do zorganizowania softballowego stoiska, w trakcie imprezy związanej z Wielkim Finałem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. W ramach promocji rozdałyśmy wiele ulotek i naklejek. Kilka osób nawet kupiło gadżety z naszym logo., Wokół naszego stoiska gromadziło się przez cały czas wiele osób. Największą atrakcją okazało się odbijanie. Najmłodsi mogli odbić piłkę ze stojaka, starsi mieli możliwość spróbowania swoich sił w klatce, odbijając piłki narzucane przez maszynę. W tej dyscyplinie zostali wyróżnieni najlepsi, którzy otrzymali nagrody. Pokazywałyśmy też jak łapać i rzucać do celu. Tłumaczyłyśmy reguły gry i opowiadałyśmy o drużynie. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania, co nas bardzo pozytywnie zaskoczyło., Mamy nadzieję, że już niedługo nikt nie będzie się już dziwił na dźwięk słowa 'softball'.
Przygody Diamentów w składzie Kadry Narodowej
By: lapa@softball.pl  |  15 August 2012

Kadra Narodowa do lat 22, w której skład weszły nasze zawodniczki: Klaudia Cembor, Maja Januszko i Karolina Trzebińska, dzielnie reprezentując Polskę, pod wodzą naszego trenera Christophera Sweeney, odniosła w te wakacje wiele sukcesów.

,
See more

Kadra Narodowa do lat 22, w której skład weszły nasze zawodniczki: Klaudia Cembor, Maja Januszko i Karolina Trzebińska, dzielnie reprezentując Polskę, pod wodzą naszego trenera Christophera Sweeney, odniosła w te wakacje wiele sukcesów.

,

Tydzień przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy Kadra pojechała do chorwackiego Zagrzebia, gdzie wraz z Chorwacją, Austrią i Włochami wzięła udział w turnieju rozgrzewkowym. Pięć na dziewięć meczy zakończyło się zwycięstwem naszych reprezentantek, w tym mecz finałowy! Gratulujemy pięknej gry! Ale to dopiero początek.

,

W dniach 11-14 lipca odbyły się w Czechach Mistrzostwa Europy U22. Pierwszy mecz reprezentacja zagrała z Rosją, faworytem i ostatecznym zwycięzcą turnieju. Zakończył się on wynikiem 11-0 dla Rosjanek. W następnym spotkaniu Polska stoczyła bój z Bułgarią, wygrywając 11-7.

,

Drugi dzień przyniósł przegraną z Francją (2-6), trzeci natomiast rozpoczął się bardziej optymistycznie. Nasza Kadra Narodowa odniosła zwycięstwo nad Ukrainą, kończąc z wynikiem 8-6. Wieczorem jednak Polki zostały pokonane przez Czeszki (zdobywczynie drugiego miejsca Mistrzostw) 7-0.

,

W piątek 13-go nasze dziewczyny wygrały w pięknym stylu ze Słowacją (8-1), co zagwarantowało im awans do półfinału! Następny mecz odbył się jeszcze tego samego dnia, Polska ponownie spotkała się z Francją. Początkowo gra była wyrównana, jednak ostatecznie zwyciężyły nasze rywalki 9-4.

,

Polska pozostała na IV miejscu Mistrzostw Europy U22 (na 7 grających drużyn), z czego jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy naszym dziewczynom i trenerom którzy poprowadzili Kadrę do boju!

,

Ponadto, ze statystyk wynika, że najlepiej odbijającą zawodniczką reprezentacji Polski była Klaudia Cembor, drugą pozycję zajęła zaś Maja Januszko! Podwójne gratulacje!

Druga część sezonu przed nami, Diamonds szykują się do boju!
By: lapa@softball.pl  |  15 August 2012

Jest środek lata, a my intensywnie przygotowujemy się do czekających nas na jesieni 6 meczy ligowych i Pucharu Polski.

,

Warto jednak wrócić do minionych miesięcy, kiedy to odniosłyśmy kilka znaczących sukcesów. Zgodnie z zapowiedziami See more

Jest środek lata, a my intensywnie przygotowujemy się do czekających nas na jesieni 6 meczy ligowych i Pucharu Polski.

,

Warto jednak wrócić do minionych miesięcy, kiedy to odniosłyśmy kilka znaczących sukcesów. Zgodnie z zapowiedziami rozegrałyśmy już pierwsze mecze na naszym domowym boisku. Historia pierwszego warszawskiego softballowego boiska w Piasecznie rozpoczęła się 22 kwietnia, kiedy to z drużyną z Kędzierzyna rozegrałyśmy dwa bardzo wyrównane mecze, dostarczając licznie przybyłym kibicom sporych emocji. To zdobywałyśmy, to traciłyśmy przewagę i w efekcie końcowym pierwszy mecz zakończył się wygraną 4-3, a drugi przegraną 5-8.

,

Równie ważnym wydarzeniem tegorocznej ligi, było zwycięstwo, jakie odniosłyśmy 3 czerwca nad niepokonaną do tamtej pory Szóstką Brzeg. Rozegrany w dobrym stylu mecz zakończył się wynikiem 11-7, dając nam niezwykły powód do radości. W drugim meczu zmęczenie mocno dało się we znaki, nie udało nam się utrzymać pozycji i szala zwycięstwa powróciła na stronę dziewczyn z Brzegu, przegrałyśmy 0-7. Jednak mimo to, wyjazd ten uznajemy za bardzo udany. W końcu do tamtej pory MKS Szóstka Brzeg nie przegrała żadnego ligowego meczu od 2009 roku!

,

10 czerwca w Piasecznie gościłyśmy Demony Miejska Górka. Po długim i wyczerpującym meczu (zakończonym dopiero po 8 zmianie) odniosłyśmy zwycięstwo z wynikiem 22-21. Drugi zaś wygrałyśmy 12-8.

,

Ostatni dwumecz przed przerwą wakacyjną odbył się w Kędzierzynie. Były to dwa udane spotkania, zakończone wygraną Diamentów 12-4 i 14-12.

,

Połowa sezonu zakończyła się dla nas optymistycznie. Z 8 wygranymi i 2 przegranymi meczami, uplasowałyśmy się na silnej, drugiej pozycji w lidze.

,

Dziękujemy wszystkim fanom za wsparcie i wiarę w nas!

Rozpoczęcie sezonu Polskiej Ligi Softballu
By: lapa@softball.pl  |  17 April 2012

Pierwsze mecze już się odbyły, następne przed nami. W tym sezonie po raz pierwszy zagramy na boisku pod Warszawą, więc każdy kto zawsze chciał zobaczyć mecz Diamentów, lecz graliśmy za daleko, teraz będzie miał okazję przyjść i zobaczyć na See more

Pierwsze mecze już się odbyły, następne przed nami. W tym sezonie po raz pierwszy zagramy na boisku pod Warszawą, więc każdy kto zawsze chciał zobaczyć mecz Diamentów, lecz graliśmy za daleko, teraz będzie miał okazję przyjść i zobaczyć na własne oczy. W niedzielę 22 kwietnia zagramy dwa mecze na boisku baseballowym w Piasecznie ul. 1 Maja 16. Pierwszy mecz rozpoczyna się o godzinie 11:00, drugi pół godziny po zakończeniu pierwszego (około 15:30). Zapowiedzi pogodowe wyglądają pomyślnie, więc jedyne co należy zrobić, to wziąć jakiś koc, dużo przekąsek i przyjść nam kibicować.

,

W minioną niedzielę rozegraliśmy dwa mecze na wyjeździe, w Miejskiej Górce. Mimo niesprzyjającej pogody: w deszczu i zimnie i mimo niepełnego składu wyszliśmy na boisko pełni entuzjazmu. W barwach fioletowych po raz pierwszy zagrały: doświadczona zawodniczka z wymiany Maialen Fernandez, Ola Drachal i trenująca od niespełna kilku miesięcy Dana Młynarczyk. Mokra trawa a tym i piłka zaowocowała licznymi bazami darmo po obu stronach i mecze zakończyły się wysokimi wynikami: 23:7 i 21:12.

,

Zdjęcia z meczy dostępne są w galerii.

Jak przekazać 1% podatku dla Twojego klubu sportowego?
By: lapa@softball.pl  |  14 March 2012

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT:

,

- PIT 28 – rubryki „M” i „N”, poz. 125-129
- PIT 36 – rubryki „O” i „P”, poz. 301-305
- PIT 36L – rubryki „N” i „O”, poz. 104-108
- PIT 37 – rubryki See more

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT:

,

- PIT 28 – rubryki „M” i „N”, poz. 125-129
- PIT 36 – rubryki „O” i „P”, poz. 301-305
- PIT 36L – rubryki „N” i „O”, poz. 104-108
- PIT 37 – rubryki „H” i „I”, poz. 122-126
- PIT 38 – rubryki „G” i „H”, poz. 57-61

,

 1. W każdym przypadku w pierwszej z wymienionych rubryk należy podać nr KRS organizacji pożytku publicznego, w naszej sytuacji jest to numer:

,

 KRS Fundacji Partnerstwo: 0000197334

,

 2. W drugiej rubryce należy wpisać kwotę, którą chcemy przekazać (może to być maksymalnie 1% obliczonego podatku).

,

 3. W trzeciej rubryce w pozycji „Cel szczególny 1%” należy wpisać pełną nazwę i adres klubu, któremu chcemy przekazać 1% swojego podatku, czyli:

,

 4 TEAM SOFTBALL & BASEBALL, UL. ZWYCIĘZCÓW 28 M. 40, WARSZAWA 00-938

,

 4. W pozycji kolejnej możecie zadecydować czy chcecie, aby wasze dane osobowe zostały przekazane do klubu sportowego, któremu przekazujecie darowiznę tj. imię, nazwisko, adres oraz kwota 1%. Dane te zostaną przekazane, jeżeli zaznaczycie iksem kwadrat w przedostatniej pozycji wyrażamy zgodę na przekazanie Fundacji podstawowych danych.

,

 

,

PRZYKŁAD - Na podstawie deklaracji PIT 37

, , , , , , , , , , , ,
H. WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP),

Należy podać numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (Numer KRS) organizacji wybranej z wykazu oraz wysokość kwoty na jej rzecz.

,
122. Numer KRS 0000197334Wnioskowana kwota,

Kwota z poz. 123 nie może przekroczyć 1% kwoty z poz. 118 po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

,
123.,

34 zł 70 gr

,
,

I.INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE Podatnicy, którzy wypełnili część H, w poz. 124 mogą podać cel szczegółowy 1%., a zaznaczając kwadrat w pozycji 125 wyrazić zgodę na przekazanie OPP swojego imienia, nazwiska I adresu wraz z informacją o kwocie z poz. 123. W pozycji 126 można podać dodatkowo informację, np. ułatwiające kontakt z podatnikiem (telefon, e-mail).

, , , , , , , , , , ,
124. Cel szczegółowy 1%   4 TEAM SOFTBALL & BASEBALL, UL.ZWYCIĘZCÓW 28 M. 40, WARSZAWA 00-938
126.125. Wyrażam zgodę,

X

,
,

 

,

WAŻNE!

,

Bardzo ważne jest wypełnienie pozycji „Cel szczególny 1%” wpisując nazwę i adres klubu, ponieważ jeżeli nie wypełnicie tych danych pieniądze, które przekażecie pozostaną w Fundacji Partnerstwo i nie zostaną przelane na nasze konto.

,

 

,

Instrukcja w pdf do pobrania

,

 

Podsumowanie sezonu PLSK na baseball.pl
By: lapa@softball.pl  |  12 January 2012

Na stronie baseball.pl został opublikowany artykuł podsumowujący sezon Polskiej Ligi Softballu Kobiet, wyróżniający najlepsze zawodniczki i ich osiągnięcia. Diamenty są pośród nich. Artykuł można znaleźć pod adresem See more

Na stronie baseball.pl został opublikowany artykuł podsumowujący sezon Polskiej Ligi Softballu Kobiet, wyróżniający najlepsze zawodniczki i ich osiągnięcia. Diamenty są pośród nich. Artykuł można znaleźć pod adresem baseball.pl/softball/plsk/619-statystyki-2011-plsk-podsumowanie.html.

,

Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Diamentowy gadżet
By: lapa@softball.pl  |  11 December 2011

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby fizyczne mogą przez cały rok wpłacać darowizny na konto Fundacji i odliczać je od podstawy opodatkowania PIT darowizny w kwocie nie przekraczającej 6 % dochodu uzyskanego w danym roku. Warunkiem jest See more

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby fizyczne mogą przez cały rok wpłacać darowizny na konto Fundacji i odliczać je od podstawy opodatkowania PIT darowizny w kwocie nie przekraczającej 6 % dochodu uzyskanego w danym roku. Warunkiem jest przeznaczenie darowizny na cele zawierające się w sferze zadań publicznych (m.in. na działalność w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu).

,

Dla każdej osoby, która przekaże kwotę powyżej 25,- na konto naszego klubu czeka Koszulka. Kwota od 8,- do 25,- jest premiowana naklejką z naszym logo.

,

4 TEAM SOFTBALL & BASEBALL

,

Ul. Zwycięzców 28 lok 40
03-938 Warszawa

,

Nr konta bankowego: Millennium Bank 67 1160 2202 0000 0001 6307 5028

,

Ważne jest dokładne sprecyzowanie konkretnego celu wsparcia poprzez podanie w tytule - "darowizna na upowszechnianie sportu”.