Przygody Diamentów w składzie Kadry Narodowej

By: Łapa  |  15 August 2012

Kadra Narodowa do lat 22, w której skład weszły nasze zawodniczki: Klaudia Cembor, Maja Januszko i Karolina Trzebińska, dzielnie reprezentując Polskę, pod wodzą naszego trenera Christophera Sweeney, odniosła w te wakacje wiele sukcesów.

,

Tydzień przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy Kadra pojechała do chorwackiego Zagrzebia, gdzie wraz z Chorwacją, Austrią i Włochami wzięła udział w turnieju rozgrzewkowym. Pięć na dziewięć meczy zakończyło się zwycięstwem naszych reprezentantek, w tym mecz finałowy! Gratulujemy pięknej gry! Ale to dopiero początek.

,

W dniach 11-14 lipca odbyły się w Czechach Mistrzostwa Europy U22. Pierwszy mecz reprezentacja zagrała z Rosją, faworytem i ostatecznym zwycięzcą turnieju. Zakończył się on wynikiem 11-0 dla Rosjanek. W następnym spotkaniu Polska stoczyła bój z Bułgarią, wygrywając 11-7.

,

Drugi dzień przyniósł przegraną z Francją (2-6), trzeci natomiast rozpoczął się bardziej optymistycznie. Nasza Kadra Narodowa odniosła zwycięstwo nad Ukrainą, kończąc z wynikiem 8-6. Wieczorem jednak Polki zostały pokonane przez Czeszki (zdobywczynie drugiego miejsca Mistrzostw) 7-0.

,

W piątek 13-go nasze dziewczyny wygrały w pięknym stylu ze Słowacją (8-1), co zagwarantowało im awans do półfinału! Następny mecz odbył się jeszcze tego samego dnia, Polska ponownie spotkała się z Francją. Początkowo gra była wyrównana, jednak ostatecznie zwyciężyły nasze rywalki 9-4.

,

Polska pozostała na IV miejscu Mistrzostw Europy U22 (na 7 grających drużyn), z czego jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy naszym dziewczynom i trenerom którzy poprowadzili Kadrę do boju!

,

Ponadto, ze statystyk wynika, że najlepiej odbijającą zawodniczką reprezentacji Polski była Klaudia Cembor, drugą pozycję zajęła zaś Maja Januszko! Podwójne gratulacje!