Indyk, Diamenty i pożegnanie sezonu
By: lapa@softball.pl  |  1 December 2011

Nie ma co się oszukiwać – za oknami coraz chłodniej, wietrzniej, a lada dzień pewnie spadnie śnieg. Chyba już do nas wreszcie dotarło, że przez najbliższe miesiące trenować będziemy wyłącznie na hali. Za nami jednak wspaniały sezon, który See more

Nie ma co się oszukiwać – za oknami coraz chłodniej, wietrzniej, a lada dzień pewnie spadnie śnieg. Chyba już do nas wreszcie dotarło, że przez najbliższe miesiące trenować będziemy wyłącznie na hali. Za nami jednak wspaniały sezon, który dał nam 7 wygranych w meczach ligowych, a także 2. miejsce w Pucharze Polski. Pomyślne zakończenie sezonu oraz jakże nam bliskie amerykańskie święto Thanksgiving Diamenty uczciły wspaniałą kolacją, przygotowaną tradycyjnie przez trenera Christophera.| Zupa z krewetkami, indyk przyrządzony na różne sposoby, warzywa z miodowo-musztardowym dipem, ciastka z dyni... i wiele innych potraw, o których sama myśl powoduje już chyba u nas odruch Pawłowa :) Trzeba również wspomnieć o naszych trzech nowych członkach drużyny. Nazywają się Synge, Speed and Crystal – są długie, smukłe, a jak się odpowiednio z nimi obchodzi, potrafią być bardzo użyteczne podczas gry. Mowa oczywiście o nowych profesjonalnych pałkach softballowych Easton, które razem z trenerem przyleciały do nas zza Oceanu. Witamy Was! Poza wspólnym napełnienianiem brzuchów, spotkanie to było także okazją do podsumowania minionego sezonu. Chociaż dałyśmy z siebie dużo i osiągnełyśmy sporo, to jednak każda z nas dobrze wie, że to nie jest szczyt możliwości Diamentów. Rozegrane mecze były dopiero początkiem naszej drogi po kolejne zwycięstwa, które zamierzamy odnieść w następnym sezonie. Nie będzie to łatwe, bo rywalizacja jest zacięta, a poziom rozgrywek z roku na rok coraz wyższy. Czekają nas więc ciężkie treningi sprawnościowe i wytrzymałościowe, zajęcia na siłowni oraz indywidualne ćwiczenia odbijania. Meczy nie ma, ale Diamenty nie zapadają w zimowy sen! Już w najbliższy czartek o 19:00 rozgrzewamy salę na Gwardii! Zapraszamy naszych fanów oraz wszystkie dziewczyny, które chciałyby rozpocząć przygodę z softballem!

Piknik Softballowy
By: lapa@softball.pl  |  27 September 2011

Zapraszamy wszystkich na piknik softballowy, który odbędzie się 2 października 2011 na boisku przy szkole podstawowej nr 205 ul. Spartańska 4. Rozpoczynamy o godzinie 11:00.

,

Zaplanowane atrakcje: See more

Zapraszamy wszystkich na piknik softballowy, który odbędzie się 2 października 2011 na boisku przy szkole podstawowej nr 205 ul. Spartańska 4. Rozpoczynamy o godzinie 11:00.

,

Zaplanowane atrakcje:
- mecz fastpitch pomiędzy dwoma drużynami Warsaw Diamonds
- mecz slowpitch pomiędzy drużyną amerykańską i polską,
- możliwość poznania zasad i spróbowania swoich sił w łapaniu i odbijaniu,
- nagrody dla zwycięzców i odważnych,
- ciepłe i zimne przekąski oraz napoje

,

Zapraszamy:
- całe rodziny od niemowlaków po seniorów
– Softball to sport wielopokoleniowy,
- młodzież (dziewczęta) od 12 lat, które chcą rozpocząć sportową przygodę w naszej drużynie kadetek i juniorek,
- wszystkich sympatyków sportu
- zainteresowanych reklamą sponsorów
- oraz wszystkich, którzy mają ochotę na dobrą zabawę.

Mistrzostwa Europy w Softballu Kobiet 2011
By: lapa@softball.pl  |  12 August 2011

W dniach 31.07 - 6.08 odbyły się Mistrzostwa Europy w Softballu, na których obecna była również reprezentacja naszego kraju. Dwie wygrane dały Polsce 17 miejsce. Diamonds reprezentowali: trener Christopher Sweeney, Małgosia Wójcik i zawodniczki: See more

W dniach 31.07 - 6.08 odbyły się Mistrzostwa Europy w Softballu, na których obecna była również reprezentacja naszego kraju. Dwie wygrane dały Polsce 17 miejsce. Diamonds reprezentowali: trener Christopher Sweeney, Małgosia Wójcik i zawodniczki: Klaudia Cembor, Karolina Trzebińska, Sylwia Wójcik, Ewa Wyszomierska.

Everybody Home Run
By: lapa@softball.pl  |  4 June 2011

Zapraszamy wszystkich fanów naszej drużyny, softballu i baseballu na imprezę, która odbędzie się w środę 8 czerwca o godzinie 21:00 w klubie Platinium na ul. Fredry 6. Świętujemy zdobycie drugiego miejsca po pierwszej rundzie rozgrywek Polskiej See more

Zapraszamy wszystkich fanów naszej drużyny, softballu i baseballu na imprezę, która odbędzie się w środę 8 czerwca o godzinie 21:00 w klubie Platinium na ul. Fredry 6. Świętujemy zdobycie drugiego miejsca po pierwszej rundzie rozgrywek Polskiej Ligi Softballu. Więcej na stronie wydarzenia na facebooku.

Uwaga!
By: lapa@softball.pl  |  24 May 2011
Warsaw Diamonds - warszawska drużyna, softballowa ogłasza nabór do drużyn: Kadet i Junior., Zapraszamy dziewczęta w wieku od 12 do 18 lat, które lubią, sport i chcą poznać nową dyscyplinę sportu., See more Warsaw Diamonds - warszawska drużyna, softballowa ogłasza nabór do drużyn: Kadet i Junior., Zapraszamy dziewczęta w wieku od 12 do 18 lat, które lubią, sport i chcą poznać nową dyscyplinę sportu., Zajęcia odbywają się:

 Wtorki 19:00 - 21:00 - boisko przy SP  nr 205 ul. Spartańska 4, Soboty 11:00 - 13:00 - WKS Gwardia ul. Racławicka 132 (boisko pomocnicze), , Softball to sport dla ludzi z pasją!, Nasze zawodniczki grają w Kadrze Narodowej!, Dołącz do nas! Nowe możliwości, wyjazdy i zgrupowania czekają na Ciebie!!!

  Kontakt: Małgorzata Wójcik tel. 504 09 55 74; office@softball.pl, Grupa Warsaw Diamonds na portalu facebook.com
Pierwsze mecze ligowe w tym sezonie
By: lapa@softball.pl  |  10 May 2011

W niedzielę 8 maja 2011 odbyły się dwa pierwsze mecze naszej drużyny w tegorocznym sezonie ligowym. Zmierzyliśmy się z drugą drużyną softballową z Warszawy - Warsaw Warriors, która występuje w lidzie po raz pierwszy. W pierwszym meczu nasza See more

W niedzielę 8 maja 2011 odbyły się dwa pierwsze mecze naszej drużyny w tegorocznym sezonie ligowym. Zmierzyliśmy się z drugą drużyną softballową z Warszawy - Warsaw Warriors, która występuje w lidzie po raz pierwszy. W pierwszym meczu nasza drużyna zdobyła 18 punktów zwyciężając w czwartej zmianie różnicą 17 punktów. Wszystkie zawodniczki walczyły dzielnie wykorzystując nowe umiejętności oraz strategię, która nazywa się „krótka piłka”. Diamenty zrobiły cztery auty z powietrza w tym dwa broniąca trzeciej bazy Ewa Wyszomirska. Na wyróżnienie zasługuje Emily Nail, która odbiła pięknego hita za dwie bazy i zdobyła w meczu dla drużyny trzy punkty. Do zwycięstwa znacząco przyczyniła się również Karolina Trzebińska narzucając celnie 7 strajk autów i zdobywając w ataku trzy punkty. Wojowniczki z Warszawy również walczyły bardzo dzielnie zdobywając honorowy punkt w pierwszej zmianie.

,

W drugim meczu Diamenty niestety nie grały na tym samym poziomie jak poprzednio i popełniły kilka znaczących błędów dobrze wykorzystanych przez Wojowniczki Warszawy, które po czwartej zmianie osiągnęły przewagę trzech punktów (7:4). Aby wygrać, straty trzeba było odrabiać przez trzy kolejne zmiany. Ponieważ „diamenty” są twarde, walczyliśmy dalej i zmniejszaliśmy różnicę krok po kroku. Decydująca była siódma zmiana, którą rozpoczęliśmy ze stanem (7:7). Dzięki wykonaniu trzech szybkich autów w tym dwa strajk auty i jeden aut z powietrza wykonany przez Martę Smolarz na środkowym zapolu mogliśmy przejść do ataku.

,

W ostatniej zmianie, dzięki bardzo dobrej strategii, przy jednym aucie wszystkie bazy były obstawione. Wówczas na pałkę weszła Klaudia Cembor, która odbiła mocny „hit” na dalekie zapole i sprowadziła wszystkie zawodniczki z baz i siebie do bazy domowej. Nasza drużyna skutecznie wykorzystała dalekiego „hita” Klaudii oraz błędy w obronie przeciwniczek i uzyskała zwycięską przewagę. Mecz ostatecznie zakończył się naszym zwycięstwem (8:7). Na wyróżnienie w tym meczu zasługuje dobra gra zawodniczek na drugiej bazie, które we współpracy z łapaczem udaremniły trzykrotnie próbę kradzieży.

,

Przed nami jeszcze wiele meczy w tym sezonie, a pierwsze zwycięstwa niech będą motywacją przed kolejnymi wyzwaniami.

,

Gosia

Warsaw Diamonds i Centaury w programie „Kawa czy herbata?” 1.04.2011
By: lapa@softball.pl  |  12 April 2011
Za sprawą zawodnika, a zarazem trenera drużyny juniorskiej Centaurów, Pawła Rojka, zawodniczki Warsaw Diamonds - Ola i Asia - wzięły udział w porannym programie TVP 1 „Kawa czy herbata?”. Razem z Centaurami wyjaśniły widzom podstawowe różnice See more Za sprawą zawodnika, a zarazem trenera drużyny juniorskiej Centaurów, Pawła Rojka, zawodniczki Warsaw Diamonds - Ola i Asia - wzięły udział w porannym programie TVP 1 „Kawa czy herbata?”. Razem z Centaurami wyjaśniły widzom podstawowe różnice w zasadach obowiązujących w softballu i baseballu oraz zachęcały do gry w te dyscypliny sportu. , To już druga wizyta Warsaw Diamonds w mediach - w grudniu zeszłego roku nasze zawodniczki uczestniczyły w audycji Radia Kampus „Studenteria”.
Zgrupowanie Kadry
By: lapa@softball.pl  |  4 April 2011

W weekend 1-3 kwietnia, odbyło się pierwsze zgrupowanie Kadry Narodowej, które poprowadził nasz trener Christopher Sweeney wraz z Rafałem Kalińskim i Piotrem Paskudzkim. Obecnych było trzydzieści dziewcząt z sześciu drużyn z całej Polski. See more

W weekend 1-3 kwietnia, odbyło się pierwsze zgrupowanie Kadry Narodowej, które poprowadził nasz trener Christopher Sweeney wraz z Rafałem Kalińskim i Piotrem Paskudzkim. Obecnych było trzydzieści dziewcząt z sześciu drużyn z całej Polski. Warsaw Diamonds reprezentowane były przez: Klaudię Cembor, Karolinę Trzebińską, Maję Januszko, Sylwię Wójcik i Ewę Wyszomierską, które dały z siebie wszystko przez trzy dni testów. Zdjęcia ze zgrupowania

Mecze towarzyskie
By: lapa@softball.pl  |  23 March 2011

W sobotę 12 marca na warszawskiej hali sportowej przy ul. Bytnara z okazji zbliżającego się sezonu Warsaw Diamonds zorganizowały mecze sparingowe z dwiema drużynami: Kutno i Warsaw Warriors.

,

Pierwszy mecz, rozegrany pomiędzy zawodniczkami See more

W sobotę 12 marca na warszawskiej hali sportowej przy ul. Bytnara z okazji zbliżającego się sezonu Warsaw Diamonds zorganizowały mecze sparingowe z dwiema drużynami: Kutno i Warsaw Warriors.

,

Pierwszy mecz, rozegrany pomiędzy zawodniczkami z Kutna i Warsaw Warriors, zakończył się wynikiem 26:7 dla drużyny z Kutna.

,

Drugi mecz – pomiędzy Warsaw Diamonds i Kutnem – był bardzo wyrównaną konfrontacją, podczas której obydwie drużyny pokazały wysoki poziom gry. Przez pierwsze trzy zmiany żaden z zespołów nie pozwolił przeciwnikowi na zdobycie punktu. Ostatecznie jednak Warsaw Diamonds pokonały Kutno 6:5.

,

Ostatni mecz rozegrały zawodniczki z warszawskich drużyn – Diamonds i Warriors. Przez pierwsze dwie zmiany walka była wyrównana, w trzeciej natomiast Diamenty wyraźnie wyszły na prowadzenie kończąc mecz wygraną 10:4.

,

Mecze rozgrywały się zgodnie z wcześniej ustalonymi zasadami – na czas (każdy mecz trwał 80 minut), a pałkarki podchodziły do odbicia ze stanem 1 boll:1 strike. Warsaw Diamonds dziękuje drużynom z Kutna i Warsaw Warriors za dobrą i zaciętą grę, a fanom za przybycie i głośny doping.

,

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

,

Do zobaczenia na zawodach!

Luty
By: lapa@softball.pl  |  21 February 2011

Kolejne miesiące niosą dla naszego klubu, drużyny i dla trenera Christophera poważne wyzwania. Christopher został selekcjonerem kadry softbolistek w kategorii senior i będzie przygotowywał naszą drużynę narodową do Mistrzostw Europy we Włoszech. See more

Kolejne miesiące niosą dla naszego klubu, drużyny i dla trenera Christophera poważne wyzwania. Christopher został selekcjonerem kadry softbolistek w kategorii senior i będzie przygotowywał naszą drużynę narodową do Mistrzostw Europy we Włoszech. Życzymy Chrisowi powodzenia w realizacji tego odpowiedzialnego zadania, a tworzonej przez niego drużynie sukcesów na Mistrzostwach Europy. Nasz klub czeka również poważne wyzwanie. Postanowiliśmy utworzyć w tym sezonie drużynę kadetek, która będzie mogła wystartować w tegorocznych rozgrywkach turniejowych. Oznacza to, że najbliższe miesiące będą nastawione na rekrutację i intensywne treningi.