Field

Chciaż softball istnieje w Warszawie od ponad 10 lat, do tej pory nie doczekaliśmy się softballowego boiska. Przez wiele lat byliśmy gośćmi u innych drużyn, gdzie takie bosika zbudowano. Kiedy powstała liga softballu, było jasne, że będziemy potrzebować własnego boiska, żeby przyjmować u siebie inne drużyny z rozgrywek ligowych. Jedynym rozwiązaniem było wynajmowanie boiska w Kutnie oddalonego o półtorej godziny od Warszawy. Liczyło się to z wieloma kosztami i dojazdami.

Parę lat temu wzięliśmy sprawy w swoje ręce i udało się zdobyć dotację na siatkę odgradzającą zapole i bazy. Pozostało jeszcze znaleźć odpowiednie miejsce. W Warszawie od kilku lat istniało wtedy boisko baseballowe w Piasecznie. Doszliśmy do porozumienia z władzami klubu i wpólnymi siłami udało nam się przystosować to piękne boisko do naszych potrzeb.

Te szczęśliwe czasy się jednak skończyły wraz z decyzją o odsprzedaniu terenu deweloperowi, który miał zbudować na jego miejscu apartamenty. Przez wiele lat boisko stało jednak zupełnie nieużywane.

Obecnie gramy na boisku szkolnym, dzięki uprzejmości baseballowej drużyny Pasikoników z Bródna. Boisko, pomimo tego, że posiada backstop (siatkę zapobiegającą wylatywaniu piłek poza obręb gry) to jest wyłożone sztuczną trawą, która nie sprawuje się najlepiej dla tego typu rozgrywek i wymaga wielogodzinnego przygotowania przed każdym meczem: rozstawianie siatki dookoła boiska, rysowanie linii, przymocowywanie baz.
Pomimo tych przeciwności, jesteśmy pełne entuzjazmu przychodząc na każdy mecz i z uporem staramy się znaleźć teren pod własne boisko.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do kibicowania!