Superpuchar dla Diamentów!

By: Łapa  |  9 June 2015

W niedzielę 31 maja 2015 r. Diamenty zdobyły historyczny, bo pierwszy
w historii polskiego softballu, Superpuchar w Softballu Kobiet. Jeżeli kogoś z was ominęły te emocje, pojedynek Warsaw Diamonds i drużyną Delfiny Skarbimierz można obejrzeć na youtubowym kanale Rafała Bednarczyka
- polecamy!

A tymczasem podsumowanie tego emocjonującego meczu, okiem Diamentów Po pierwsze, słowa uznania należą się Tori Sovak, która swoim występem na desce miotacza pozwoliła przeciwniczkom jedynie na 2 hity, zasadzając aż 11 strikeoutów!!! BRAWO TORI!
W ataku Warsaw Diamonds popisały się łącznie 9 hitami, z czego po 2 wybiły Tori Sovak, Marta Smolarz, Sylwia Wójcik i Ewa Wyszomierska. Na konto Klaudii Cembor powędrował 1 hit i 3RBI, co oznacza, że dzięki temu odbiciu zdobyłyśmy aż 3 punkty. Szczególnie popisowym był home run (czyli dalekie odbicie poza tylnie ogrodzenie boiska) w wykonaniu Tori Sovak, którym Diamenty zwiększyły swoje prowadzenie do 5:0. W szóstej zmianie dołożyłyśmy jeszcze jeden punkt, a wynik 6:0 utrzymał się do końca meczu. Sukcesem tego meczu była również bezbłędna gra w obronie Warsaw Diamonds, przy czterech błędach przeciwniczek. Znakomitą formą popisały się również nasze zapolowe - Maja Januszko (LF) oraz Marta Smolarz (CF), które nie pozwoliły żadnej piłce wylądować na zapolowej trawie. Emocjonującym elementem spotkania była także zacięta walka pomiędzy naszą miotaczką Tori Sovak i Eweliną Klimek z drużyny przeciwniczek, która w trakcie jednego wejścia do boksu pałkarza posłała kilkanaście mocnych piłek na terytorium faul (poza boczną linię boiska) i ostatecznie wywalczyła w bazę darmo.
W ten oto popisowy i emocjonujący sposób pierwszy Superpuchar za i z nami. Cieszymy się bardzo i z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje tego wydarzenia!

https://www.youtube.com/watch?t=5637&v=MQGr5P3rK4I