Relacja z pierwszego dwu-meczu sezonu 2014

W ostatnią niedzielę (13 kwietnia 2014) Diamenty rozegrały dwumecz z Drużyną MKS 6 Brzeg, zeszłorocznym mistrzem Polskiej Ligi Softballu Kobiet.

Pierwszy mecz rozpoczął się od szybkiego obstawienia baz przez Diamenty, jednak nie udało nam się zdobyć punktu w żadnej z pierwszych 3 zmian. Brzeżanki wykorzystały za to swoją szansę zdobywając 3 obiegi w 3 zmianie, czym skutecznie zmotywowały Diamonds do ostrzejszej rywalizacji. Od października minęło już kilka miesięcy, ale pamiętając nagły zwrot akcji z meczu finałowego o Puchar Polski w Softballu Kobiet, byłyśmy zdeterminowane do ostrej gry do samego końca - i opłaciło się. W kolejnych minutach hity zawodniczek stołecznej drużyny, zaprowadziły nas na 2 i 3 bazę, jednak dopiero w 5 zmianie pojawiły się pierwsze punkty po stronie Warszawy. Nie bez znaczenia były także 3 strike outy w wykonaniu Ewy Wyszomierskiej #34, która nie pozwoliła żadnej Brzeżance na zdobycie punktu. Ostateczną punktację ustaliła LaSyla #23, wybijając pieknego hita 3B, 2RBI. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 10:3 dla Warsaw Diamonds (w 6 zmianie ze względu na przewagę punktów).

Drugi mecz rozpoczął się od pechowych 3 autów z powietrza na zawodniczkach WD, jendak Diamenty także nie pozwoliły Brzeżankom na zdobycie żadnego punktu w tej zmianie. Już w drugiej zmianie posypały się diamentowe hity a wraz z nimi punkty. Drugi mecz zakończyłyśmy z wynikiem 11:3 w 6 zmianie. Niezmiernie cieszymy się ze zwycięskiego otwarcia sezonu i nie możemy się doczekać kolejnego meczu, którego będziemy gospodarzem!

ZAPRASZAMY już 11 maja na mecz Warsaw Diamonds vs. Hrabiny Wrocław w WARSZAWIE (szczegóły wkrótce!)