Pierwsze mecze ligowe w tym sezonie

W niedzielę 8 maja 2011 odbyły się dwa pierwsze mecze naszej drużyny w tegorocznym sezonie ligowym. Zmierzyliśmy się z drugą drużyną softballową z Warszawy - Warsaw Warriors, która występuje w lidzie po raz pierwszy. W pierwszym meczu nasza drużyna zdobyła 18 punktów zwyciężając w czwartej zmianie różnicą 17 punktów. Wszystkie zawodniczki walczyły dzielnie wykorzystując nowe umiejętności oraz strategię, która nazywa się „krótka piłka”. Diamenty zrobiły cztery auty z powietrza w tym dwa broniąca trzeciej bazy Ewa Wyszomirska. Na wyróżnienie zasługuje Emily Nail, która odbiła pięknego hita za dwie bazy i zdobyła w meczu dla drużyny trzy punkty. Do zwycięstwa znacząco przyczyniła się również Karolina Trzebińska narzucając celnie 7 strajk autów i zdobywając w ataku trzy punkty. Wojowniczki z Warszawy również walczyły bardzo dzielnie zdobywając honorowy punkt w pierwszej zmianie.

W drugim meczu Diamenty niestety nie grały na tym samym poziomie jak poprzednio i popełniły kilka znaczących błędów dobrze wykorzystanych przez Wojowniczki Warszawy, które po czwartej zmianie osiągnęły przewagę trzech punktów (7:4). Aby wygrać, straty trzeba było odrabiać przez trzy kolejne zmiany. Ponieważ „diamenty” są twarde, walczyliśmy dalej i zmniejszaliśmy różnicę krok po kroku. Decydująca była siódma zmiana, którą rozpoczęliśmy ze stanem (7:7). Dzięki wykonaniu trzech szybkich autów w tym dwa strajk auty i jeden aut z powietrza wykonany przez Martę Smolarz na środkowym zapolu mogliśmy przejść do ataku.

W ostatniej zmianie, dzięki bardzo dobrej strategii, przy jednym aucie wszystkie bazy były obstawione. Wówczas na pałkę weszła Klaudia Cembor, która odbiła mocny „hit” na dalekie zapole i sprowadziła wszystkie zawodniczki z baz i siebie do bazy domowej. Nasza drużyna skutecznie wykorzystała dalekiego „hita” Klaudii oraz błędy w obronie przeciwniczek i uzyskała zwycięską przewagę. Mecz ostatecznie zakończył się naszym zwycięstwem (8:7). Na wyróżnienie w tym meczu zasługuje dobra gra zawodniczek na drugiej bazie, które we współpracy z łapaczem udaremniły trzykrotnie próbę kradzieży.

Przed nami jeszcze wiele meczy w tym sezonie, a pierwsze zwycięstwa niech będą motywacją przed kolejnymi wyzwaniami.

Gosia